Графік роботи:

Будні:  8:00–17:00

Субота:  8:00–17:00

0
Мій кошик

Abies nordmanniana - Ялиця Нордмана

Артикул 200-05/80-100cm
Очікується
1 200 грн
Повідомити, коли з'явиться
Войдите на сайт чтобы
добавить товар в список ожиданий
Поширити у соцмережах
Опис

Abies nordmanniana - Ялиця Нордмана або Ялиця кавказька

Названа на честь Олександра фон Нордмана (1803-1866), професора ботаніки в Університеті Гельсингфорса, керівника Одеського ботанічного саду.

У природі зустрічається в горах Східного Причорномор'я на висоті від 1200 до 2000 метрів: Туреччина, Грузія, Північний Кавказ, північна Вірменія та північний захід Азербайджану.

Дерево заввишки до 60 метрів, зі стовбуром до 1,5-2 метрів в діаметрі. Крона висока пірамідальна, темна та густа. У молодому віці верхівка крони гостра, в старому - притуплена. Стовбур прямий, гілки підняті.

Кора світло-сіра та матова. Спочатку гладка. У старих дерев розсічена на плитки або пластинки, із невеликими тріщинами та еліптичними слідами від опалих сучків. Ближче до землі стає сіро-бурою.

Хвоя блискуча, темно-зелена. З нижнього боку сіра із двома білими смужками. Тримається 10-13 років. Голки завдовжки 1.5-4.0 см, притуплені, з борозенками по обидва боки.

Шишки великі, до 20 см завдовжки. Циліндричні, спочатку блідо-зелені. Зрілі шишки темно-коричневого кольору та покриті смолою.

Цвіте в квітні - на початку травня. Швидкозростаюча, зберігає приріст до глибокої старості. Живе 500-800 років.

Виносить без пошкоджень мороз до -30°C. Надає перевагу свіжим, суглинним, глибоким та родючим ґрунтам. Проте здатна рости і на вапняних ґрунтах. Вітростійка завдяки добре розвиненій кореневій системі. Ялиця Нордмана регулярно плодоносить.

Використовується в ландшафтному дизайні. Дуже декоративна рослина завдяки своїй стрункості та темній високій пірамідальній густій кроні.

Новий відгук або коментар
Увійти за допомогою
Оцініть товар
Надіслати
Доставка

Перевізник Delivery чи самовивіз зі складу. 

Вгору