Графік роботи:

Будні:  8:00–17:00

Субота:  8:00–17:00

0
Мій кошик

Picea abies - Ялина звичайна формована

Артикул 200-02/80-100cm
Очікується
750 грн
Повідомити, коли з'явиться
Войдите на сайт чтобы
добавить товар в список ожиданий
Поширити у соцмережах
Опис

Picea abies - Ялина звичайна або Ялина європейська, смерека

Офіційна квіткова емблема шведської провінції Медельпад. Одна з ялин Швеції досягла віку в 9550 років, це найстаріше дерево в світі.

Поширена в Карпатах, рідше в Прикарпатті, місцями в західному та лівобережному Поліссі, в західному та волинському Лісостепу. Вона займає 9,9% державного лісового фонду України. Широко культивується по всій країні.

Зростає ялина європейська в верхньому ярусі хвойних та змішаних лісів. Це важлива лісоутворюючих порода, зрідка зустрічається в другому ярусі соснових деревостанів. В горах піднімається на висоти до 1800 м над рівнем моря.

Це вічнозелена деревна рослина висотою до 30 м (зрідка до 50 м). Крона у вигляді конуса або пірамідальна. Кора сіра або червонувато-бура з дугоподібними вертикальними тріщинами або лусками.

Хвоя шорстка, колюча, чотиригранна (1,3-2,5 см завдовжки), загострена, блискуча, тримається 5-6 (12) років. Кріпиться хвоя до спірально розташованих виростам кори - подушечкам (1-1,5 мм завдовжки), які залишаються після опадання хвої. У хвої міститься аскорбінова кислота.

Чоловічі шишечки подовжено-циліндричні (20-25 мм завдовжки), червонуваті, розміщені на кінцях пагонів. Жіночі шишечки зеленуваті або малинові (10-15 мм завдовжки), циліндричні, розміщені на кінцях молодих гілочок. Стиглі шишки довгасто-циліндричні (10-15 см завдовжки), спочатку зелені або фіолетові, пізніше бурі, блискучі. Незрілі шишки є лікарською сировиною.

Росте на грунтах різного складу - від пісків до важких суглинків, але досить вибаглива до родючості грунту.

Рослина використовується в міському озелененні, для створення снігозахисних насаджень уздовж доріг, а також в декоративному садівництві. Виведено безліч сортів, що відрізняються формою та розміром крони, кольором хвої. У багатьох країнах існує традиція наряджати ялинку на Різдво та Новий рік.

Віддає перевагу зволоженним проточним водам, уникає заболочених грунтів із застійним зволоженням. Ялина звичайна тіньовитривала та морозостійка рослина.

Звичайна тривалість життя 250-300 років.

Новий відгук або коментар
Увійти за допомогою
Оцініть товар
Надіслати
Доставка

Перевізник Delivery чи самовивіз зі складу. 

Вгору