Алейні дерева - це великі дерева, основне призначення яких полягає в тому, щоб забезпечувати тінь. Такі дерева надають укриття від шкідливих ультрафіолетових променів в міських парках, на вулицях і у дворі вашого будинку.

Крім цього, алейні дерева дуже ефективні для зниження витрат по охолодженню ваших осель, адже з наявністю тіні зовні будинку вам все рідше доведеться використовувати кондиціонер всередині приміщення. Тільки одне дерево, посаджене на західній стороні будинку, може скоротити витрати в результаті використання електроенергії для роботи кондиціонера на 30 відсотків протягом літнього періоду.

Алейне дерево може посилити почуття комфорту на території вашого саду, внутрішнього дворика або заднього двору, захищаючи вас від поглядів сторонніх з боку вулиці.

Є кілька факторів, які слід враховувати при виборі алейного дерева: його висота, форма крони і особливість розвитку кореневої системи.

Найпопулярнішим алейним деревом є клен, ірга, береза, платан, дуб, липа, граб, ясен, горобина і черемха. Всі вони є швидко зростаючими алейним деревами.

Клени.
Найбільш ефектними в своїй красі серед алейних дерев є клени. Нестримна осіння фантазія фарб багряного, червоного, жовтого і пурпурового листя нікого не залишить байдужим. Клени Фрімана і Червоні клени не вимогливі до грунту. Ці дерева добре приживаються на твердому грунті, що робить їх дуже придатними для висаджування не тільки в садах, але і на вузьких вуличках і невеликих міських площах.

Цікавими є клени Фрімана Armstrong завдяки своїй унікальній, як для кленів, чистої колоновидній формі крони.

Купити клен Фрімана Armstrong

Зображення клена Фрімана Armstrong

Ще одним гідним представником кленів є клен червоний Red Sunset. Відомий як один з кращих сортів червоного клену. Зимові бруньки, грона дрібних зимових або весняних квітів, стебла листя, гілочки і плоди - все мають червоний відтінок. І звичайно, осіннє шоу захоплює дух: червоне і помаранчеве листя змішується, створюючи ефект заходу сонця.

Купити клен червоний Red Sunset

Зображення клена червоного Red Sunset

Дуби.
Зберігають своє листя дуже довго (іноді до середини зими). Це дуже популярні декоративні дерева, які відомі своїм ефектним осіннім яскраво-червоним кольором листя. Дуби відмінно адаптуються до міських умов. Спокійно переносять перезволоження і, як правило, не вимогливі до складу грунту. Їх жолуді є важливим джерелом їжі для різних гризунів і птахів.

Дуже цікавий Дуб червоний. Це одне з найкрасивіших, чистих і величних дерев Північної Америки. Вважається національним надбанням Сполучених Штатів. Особливо цінується за свою адаптивність до будь-яких умов і витривалість в міському середовищі. Відносно легко переносить пересадку. Дуб червоний відомий своїм яскравим осіннім кольором і симетричною формою крони.

Купити Дуб червоний

Зображення Дуба червоного

Купити Алейні дерева

Берези.
На особливу увагу заслуговують берези. Крім того, що це швидко зростаюче алейне дерево, береза має білу кору, яка може додати особливу чарівність будь-якому саду або подвір'ю. Особливо ефектно береза виглядає взимку, коли опадає листя.

Звернемо вашу увагу на Березу паперову. Це романтика північних лісів. Саме її яскраво-білу кору люди здавна застосовували в писемності. Береза паперова - красиве дерево з пухкою кроною і бічними гілками. Вважається, що цей сорт належить до найвищих беріз.

Купити Березу паперову

Зображення Берези паперової

Платани.
Не менш цікаві платани. Це швидкозростаюче листяне дерево з прямим високим стовбуром і широкою розлогою кроною. Однією з привабливих особливостей платанів є їх гладка кора, що лущиться, з відтінками зеленого, сірого і коричневого. Ростуть на різних типах грунтів і мають гарну морозостійкість. У хороших умовах може рости більше 100 років.

Купити Платан кленолистий Exclamation

Зображення Платану кленолистого Exclamation

Як і де садити алейні дерева.

Безумовно, є особливості, які ми відобразили в описах до кожного сорту алейного дерева в інтернет-магазині декоративних рослин Florex.ua. Але основні особливості, все ж, присутні:

  • слід пам'ятати про сонячне світло і потреби в поливі для своїх алейних дерев. Більшість сортів воліє до повного освітлення (приблизно від 4 до 8 годин сонячного світла в день) і до гарного дренованого грунту;
  • як правило, алейні дерева не вимагають обрізки;
  • за часом посадки рекомендується рання весна або осінь, до або після настання заморозків.

З огляду на ці факти, процес посадки алейних дерев досить легкий. Просто виберіть ділянку з добре дренованим грунтом, викопайте ямку відповідного розміру (досить велику, щоб вмістити кореневу систему дерева), помістіть в неї дерево, полийте грунт і замульчуйте, щоб утримувати вологу.

Всі алейні дерева від розсадника Флорекс Україна висаджені у контейнери Air-Pot з метою формування якісної власної кореневої системи. Головне завдання контейнерів Air-Pot - це поліпшення циркуляції повітря та дренажу. В результаті захворюваність коренів зводиться практично до нуля. Завдяки вертикально-розташованих прорізах, повітря має вільний доступ всередину контейнера і це стимулює рослину почати утворювати мичкувату кореневу систему. Рослини, що вкоріненні в контейнерах Air-Pot, значно швидше ростуть, що безумовно позитивно відобразиться в майбутньому.

Купити Алейні дерева

Якщо Вас зацікавить гуртова закупівля алейних дерев, ви можете зв'язатися з нашими менеджерами за допомогою електронної пошти або за телефонами, які вказані в розділі Контакти. Якщо Вам потрібна їх невелика кількість, то купити алейні дерева можна в інтернет магазині Florex.ua прямо зараз.

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів та поділитися своїм власним досвідом по вирощуванню декоратівних рослин.