Японський сад - вершина ландшафтної архітектури. Вишукана, глибоко продумана простота надає глядачам сильний художній вплив. Краса японського саду пов'язана із двома основними ідеями: мініатюризація та символізм.

Японський садовий бонсай - це крапка, що заверщує японський сад. Але для того, щоб відтворити атмосферу спокою, вам буде не вистачати вершин гір, цвітіння сакури та гліцинії, бездонної глибини та дзюрчання водоспаду.

Оскільки європейські розплідники не можуть відтворити майстерність японських майстрів, щоб не йти на компроміс ми почали поставку садового бонсаю з Японії. Перший досвід перевершив всі очікування. Рослини припливли абсолютно здорові, повні сил. Це дозволило щорічно самостійно відбирати рослини, оптимізувати витратну частину, що в кінцевому підсумку позначається на вартості рослин. В кліматичній зоні України добре себе почувають садові бонсаї з сосни, тиси, ялівця, кипарисовика, азалії. Ми пропонуємо найкращий асортимент бонсаю та Нівакі.

Види та стилі бонсая

Нівакі - з японської означає «садове дерево» (2 ієрогліфа ніва + кі = сад + дерево). Саме так правильно називати ті рослини, які в Європі називають «садовий бонсай». Бонсай - це «дерево на підносі», мініатюрні деревця, які вирощуються в горщиках та виставляються в садах або в інтер'єрі. А якщо дерево росте в землі - це нівакі. Виділяють кілька основних видів нівакі, які повинні розташовуватися в певних місцях.

Зараз для бонсаю використовуються звичайні дерева. Маленькими вони стають завдяки постійному підрізуванню та різним іншим методам. При цьому співвідношенні розмірів кореневої системи та наземної частини бонсай відповідає пропорціям дорослого дерева в природі.

На даний час існують наступні стилі бонсай:

Види та стилі бонсая - Теккан (Chokkan)

Теккан (Chokkan)
Формальний прямий стиль (теккан) - в цьому традиційному стилі стовбур залишається прямим, потовщені біля кореня. 

Види та стилі бонсая - Моеґі (Moyogi)

Моеґі (Moyogi)
У дерева, вирощеного в неформальному прямому стилі (моеґі) гілки або стовбур можуть бути трохи викривлені. Верхівка стовбура завжди знаходиться на прямій лінії, що виходить перпендикулярно землі в тому місці, де починається корінь. 

Види та стилі бонсая - Соку (Sokan)

Соку (Sokan)
Соку («здвоєний стовбур») - являє собою композицію, що відрізняється від решти наявністю двох стовбурів. Вони можуть бути різними за розміром і утворювати одну крону. 

Види та стилі бонсая - Хан-кенґай (Han-Kengai)

Хан-кенґай (Han-Kengai)
Хан-кенґай - напівкаскадний стиль. У напівкаскаді верхівка дерева залишається на рівні ґрунту каганця. 

Види та стилі бонсая - Літерал (Буджінґі) (Bunjingi)

Літерал (Буджінґі) (Bunjingi)
«Літерал» - характеризується прямим стовбуром дерева, з мінімумом гілок. Літерал - китайське слово, у Японії цей стиль називають бундзін-ґі. 

Види та стилі бонсая - Секідзедзю (Sekijoju)

Секідзедзю (Sekijoju)
Секідзедзю - «корінь на камені» - дерево (часто інжир) росте на камені. Стовбур знаходиться прямо на камені, а коріння вигадливо обплітають його. 

Види та стилі бонсая - Ісізукі (Ishitsuki)

Ісізукі (Ishitsuki)
Ісізукі або «зростаючий-на-камені» стиль схожий зі стилем секідзедзю, але в цьому випадку коріння дерева ростуть в ущелинах каменю. Так як місця для коріння в цьому випадку небагато, цей стиль використовують для ілюстрації витривалості дерева. 

Види та стилі бонсая - Хокідаті (Hokidachi)

Хокідаті (Hokidachi)
Хокідаті - «Стиль мітли» - застосовується на деревах з розлогими гілками. Стовбур залишається прямим, а гілки ростуть навколо нього приблизно на 1/3 висоти дерева, внаслідок чого листки утворюють форму, схожу на кулю. 

Види та стилі бонсая - Есе Ое (Youse-Ue)

Есе Ое (Youse-Ue)
«Есе Ое» або група дерев - стиль, в якому кілька дерев вирощують в одному горщику. Кількість їх може варіюватися, але майже ніколи не дорівнює 4 (слово «сі» - «чотири» на японському співзвучне зі словом «смерть»). Часто в горщик садять дерева одного й того ж виду, а краса композиції полягає в поєднанні висот і віку цих дерев. 

Види та стилі бонсая - Ікадабукі (Ikadabuki)

Ікадабукі (Ikadabuki)
Багатостовбурний стиль, ікадабукі, відрізняється тим, що всі стовбури дерева ростуть з одного кореня. Вони формують розкидисту крону, а найпотужніший стовбур утворює вершину. 

Види та стилі бонсая

Якщо ви вирішили придбати садовий бонсай (Нівакі) з Японії, звернувшись до нас, ви зможете ознайомитися з наявністю рослин, а якщо знадобиться - ми підберемо рослину за вашими побажаннями в Японії.

Якщо Вас зацікавить гуртова закупівля алейних дерев, ви можете зв'язатися з нашими менеджерами за допомогою електронної пошти або за телефонами, які вказані в розділі Контакти. Якщо Вам потрібна їх невелика кількість, то купити алейні дерева можна в інтернет магазині Florex.ua прямо зараз.

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів та поділитися своїм власним досвідом по вирощуванню декоратівних рослин.