Acer freemanii - середньої висоти листяне дерево з овальною або пірамідальною формою крони. Стовбур прямий, покритий гладкою корою сірого кольору, яка з віком стає темно-сірою. Листя велике, до 10 см в довжину, яскраво-зеленого кольору. Восени листя набуває оранжево-червоних та пурпурових тонів. Довго не опадає.

Це гібрид сріблястого клена (Acer saccharinum) і червоного клена (A. rubrum), який поєднує в собі найкраще з обох видів: акуратна форма крони, ефектний багряний колір осіннього листя від червоного клена, швидке зростання та стійкість до несприятливих кліматичних умов від сріблястого клена. Виведений в 1933 році, коли Олівер М. Фріман зробив перше схрещування між цими видами в Національному дендрарії США. У 1969 році Едвард Мюррей назвав гібрид на честь Олівера Фрімана.

Купити клен Фрімана

Зображення кленів Фрімана

Клен Фрімана найбільш схожий на червоний клен за формою листа, але його легко відрізнити по центральній частині листя, яка звужується в основі від найширшої точки. Характеризується високою швидкістю росту і відмінною приживлюваністю, демонструючи дивовижні фарби осені. При цьому, клени Фрімана не досягають величезного розміру, який може скласти проблему в міських умовах і їх можна висаджувати під лініями електропередач. Ці алейні дерева виносять зниження температури до (-30°C).

Перевага використання клена Фрімана в міських умовах полягає в тому, що Acer freemanii набагато більш терпимий до грунтів з високим pH, ніж звичайний червоний клен і не так схильний до стресів, викликаних хлорозом заліза. Цей гібрид має чудовий червоний осінній колір листя, що особливо яскраво виражено і ефектно виглядає у деяких сортів Acer freemanii. Ідеально підходить в якості алейного дерева.

Слід також зазначити, що, оскільки Acer freemanii виведений тільки з декількох сортів, насадження будуть проявляти однорідність за розміром, формою і осіннім кольором, що дуже зручно при складанні проектів озеленення. Клен Фрімана також менш схильний до симптомів хлороза, ніж червоний або сріблястий клен.

Купити клени

Acer freemanii добре переносить обрізку, її бажано проводити ранньою весною. Це швидкозростаюче дерево, яке зустрічається і в природі, але більшість сортів, які часто використовуються в міських насадженнях, є селекційними сортами. В даний час в інтернет-магазині Florex.ua доступні до продажу більше 5 сортів Acer freemanii, всі вони завезені з США і вкорінені в розсадникуФлорекс України в контейнери Air-Pot.

Всі сорти кленів Фрімана в магазині Florex.ua супроводжуються докладними описами з якісними фото, в тому числі зробленими в розсаднику декоративних рослин Флорекс Україна.

Сорти клену Фрімана в інтернет-магазині Florex.ua:

Клен Фрімана Armstrong (Acer freemanii Armstrong) - був виведений в Огайо (США) в 1951 році.

Недавні дослідження показують, що Armstrong виник шляхом схрещування клена сріблястого і клена червоного і тому належить до канадських гібридів Acer freemanii. На даний момент він виростає і в дикій природі США. Сорт цінується компактністю своєї крони.

Купити клен Фрімана Armstrong

Зображення клену Фрімана Armstrong

Зелене листя має від 3 до 5 пелюсток. З внутрішньої сторони пофарбоване в сіро-зелений відтінок. Осіннє листя має характерний дивовижний помаранчево-червоний колір.

Розгалуження щільне. Кора сріблясто - сірого кольору. Має унікальну, як для кленів, пірамідальну форму крони.

Клен Фрімана Armstrong не дуже вибагливий до грунту. Це алейне дерево добре приживається на твердому грунті, що робить його ідеальним для висаджування на вузьких вуличках і невеликих міських площах.

Клен Фрімана Autumn Blaze (Acer freemanii Autumn Blaze) - був відкритий в кінці 1960-х років Гленном Джефферсом. Але назву отримав тільки в 1980 році.

Дерево середньої висоти зі звичайною широкою кроною. Листя яскраво-зелене. Сріблясто-сіра кора дуже красиво контрастує з листям.

Купити клен Фрімана Autumn Blaze

Зображення клену Фрімана Autumn Blaze

Восени набуває темно-помаранчевого окрасу з переходом в інтенсивний червоний відтінок. Осінній колір зберігається досить довго, перш ніж листя опаде.

Впевнено приживається на більшості грунтів. Має хорошу вітростійкість. Любить сонячні ділянки.

Клен Фрімана Autumn Fantasy (Acer freemanii Autumn Fantasy) - міжвидовий гібрид, який в ідеальних умовах може жити більше 80 років.

Швидко зростаючий сорт середньої висоти з рівномірно-розгалуженою, відкритою овальною кроною. Відмінно переносить умови міського середовища.

Купити клен Фрімана Autumn Fantasy

Зображення клену Фрімана Autumn Fantasy

Листя зелене. Восени набуває помаранчевого, червоного та малинового відтінку. Обрізати слід тільки влітку, коли листя повністю розвинене. Віддає перевагу сонячним ділянкам.

Клен Фрімана Celebration (Acer freemanii Celebration) - був відкритий в Огайо (США) в 1980 році.

Сорт середньої висоти з чітко вираженою компактною пірамідальною кроною. Характеризується активним зростанням. Через акуратну форми крони та здатність рости на твердому грунті, цей сорт є гарним алейним деревом.

Купити клен Фрімана Celebration

Зображення клену Фрімана Celebration

Листя зелене, має тверду шкірясту структуру. Влітку листя отримує яскраво-зелений насичений колір. Восени воно набуває жовтого та червоного відтінку.

Клен Фрімана Sienna Glen (Acer freemanii Sienna Glen) - був відкритий в США в 1990 році.

Сорт середньої висоти зі звичайною або широкою пірамідальною кроною. Через активнезростання і досить широку крону, дерево відмінно підходить для прикраси проспектів, широких вулиць і парків.

Купити клен Фрімана Sienna Glen

Зображення клену Фрімана Sienna Glen

Листя зберігає насичений зелений окрас протягом усього літа. Acer freemanii Sienna Glen восени набуває яскравого помарнчево-червоного відтінку. Осінній колір зберігається досить довго, до опадання листя.

Як купити клени Фрімана від розсадника Флорекс Україна

Всі клени Фрімана від розсадника Флорекс Україна висаджені в контейнери Air-Pot з метою формування якісної власної кореневої системи. Основне завдання контейнерів Air-Pot - це поліпшення циркуляції повітря і дренажу. В результаті захворюваність коренів зводиться практично до нуля. Завдяки бічним отворам в контейнерах коріння контактує з повітрям і світлом, а деформація практично виключена. Бічна коренева система не піддається зайвому стресу, і зростання стовбура відбувається швидше і енергійніше, ніж в стандартному контейнері.

Замовити клени

Якщо Вас цікавить закупівля кленів Фрімана оптом, Ви можете зв'язатися з нашими менеджерами за допомогою електронної пошти або за телефонами, які вказані в розділі Контакти. Якщо Вам потрібна невелика кількість алейних дерев, Ви можете купити клен Фрімана в інтернет магазині Florex.ua прямо зараз.

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів та поділитися своїм власним досвідом по вирощуванню декоратівних рослин.