Наука доводить, що взаємодія з рослинами в приміщенні або на вулиці корисна для фізичного та психічного здоров'я. Погодьтеся, коли ви дивитеся у вікно на дерево або тримаєте в руках ароматний букет, ви починаєте відчувати себе набагато краще. Це відчуття спокою і комфорту. А якщо ви займаєтеся садівництвом, можна з упевненістю сказати, що ви постійно піддаєте себе своєрідній лікувальній терапії.

Як рослини покращують ваше психічне і фізичне здоров'я

Рослини покращують фізичне здоров'я декількома різними способами. Наприклад, для очищення повітря у вашій кімнаті досить висадити хоча б одну рослину. Але у рослин є набагато більше корисних властивостей. Давайте спробуємо в них розібратися детальніше.

1. Підвищення якості повітря

Кімнатні рослини відмінно виглядають в будь-якому офісі, будинку або квартирі. Але крім естетики, вони відповідають за очищення повітря. Більшість міських жителів проводять час в приміщеннях, де забруднення повітря може бути в кілька разів вище, ніж на відкритому повітрі. Забруднення повітря всередині приміщень може викликати головний біль, запаморочення, втрату концентрації і подразнення дихальних шляхів. Вчені виявили в повітрі більше 300 токсинів, які називаються летючими органічними сполуками. Саме ці токсини поглинаються кімнатними рослинами, які здатні видалити великі дози бензолу з повітря протягом 24 годин. Алейні дерева також зменшують забруднення повітря, а крім цього, сприяють формуванню комфортного навколишнього мікроклімату.

2. Збільшення фізичної активності

Більшість дорослих і дітей не отримують достатньої кількості вправ для повноцінного фізичного розвитку. Недолік вправ може привести до ряду проблем зі здоров'ям, від серцевих захворювань до депресії. Рекомендації лікарів і вчених щодня виконувати фізичні вправи хоча б 60 хвилин не завжди і не всіма дотримуються. Але ж регулярно виконуючи фізичні вправи, дорослі і діти знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, раку, діабету, зменшують стан тривоги і депресії.

Як рослини покращують ваше психічне і фізичне здоров'я

Купити алейні дерева

Садівництво - це цікавий і простий спосіб включити фізичні вправи в ваше повсякденне життя. Дітям зазвичай подобається працювати з грунтом і дізнаватися про рослини. Садівництво допомагає розвивати моторику і загальну витривалість, допомагає боротися з ожирінням. Наприклад, за даними Гарвардської медичної школи, всього за півгодини простих робіт в саду спалюється 135 калорій.

3. Правильне харчування

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань (ЦКЗ), більшість людей позбавлені достатньої кількості фруктів і овочів. Тільки один з 10 дорослих отримує необхідну кількість фруктів або овочів щодня. Садівництво стимулює людей додавати в свій раціон здорову їжу і позбавлятися від шкідливих звичок харчування, адже садівники можуть самі вибирати фрукти та овочі, які вони хочуть вирощувати, і вони формують власне меню. Крім цього, їм не потрібно турбуватися про пестициди.

Згідно з дослідженнями Університету Сент-Луїса, коли сім'я сама вирощує їжу, вона створює сприятливу харчову середу. Діти і дорослі з'їдають більше овочів і фруктів, як наслідок вони і надалі бвльше віддають перевагу смаку фруктів і овочів, ніж іншим продуктам. Садівництво - це простий спосіб спонукати людей отримувати поживні речовини, необхідні для їх фізичного та психічного здоров'я.

4. Зменшення ризику захворювання

Кімнатні рослини підвищують рівень комфорту в приміщеннях і знижують ризик захворювань. Наприклад, дослідження, проведене в Університеті штату Вашингтон, показало, що рослини зменшують пил в кімнатах на 20 відсотків і успішно видаляють тверді частинки з повітря. Крім цього, рослини збільшують рівень вологості в приміщенні, в якому знаходяться. А ще рослини допомагають знизити ризик виникнення подразнення дихальних шляхів, нежиті і різі в очах.

Виявлено зв'язок між кімнатними рослинами і психічним здоров'ям в плані прискорення процесу одужання хворого пацієнта. Наприклад, дослідження, проведене в 2009 році, показало, що у пацієнтів в лікарняних палатах з рослинами та квітами був нижчий кров'яний тиск, більш висока терпимість до болю, ніж у пацієнтів, які перебували в кімнатах без рослин. Це підтверджує терапевтичну цінність рослин.

Як рослини покращують ваше психічне і фізичне здоров'я

Психологічні корисні властивості садівництва

Взаємодія з природою має важливе значення для підтримки почуття комфорту. Проводячи час з рослинами, люди можуть отримувати широкий спектр сприятливого психологічного впливу.

1. Поліпшення настрою

Люди зазвичай відчувають себе щасливіше і позитивніше в оточенні дерев або кущів. В ході опитування пацієнтів чотирьох лікарень в Сан-Франциско 79 відсотків пацієнтів сказали, що вони відчували себе більш розслабленими і спокійними, 19 відсотків відчували себе більш позитивно, а 25 відсотків відчували себе бадьорими і свіжими після того, як провели певний час в саду.

Квіти також викликають позитивні емоції. Наприклад, в дослідженні 2005 року жінки, які отримали в подарунок деревовидні півонії, повідомили про більш позитивний настрій, який тривав протягом трьох днів. Літні пацієнти, які отримали квіти в подарунок, також повідомляли про більш позитивний настрій і поліпшення епізодичної пам'яті.

Не обов'язково щодня дарувати один одному букети півоній. Цілком достатньо висадити рослини в своєму саду, щоб допомогти створити більш заспокійливу обстановку.

Як рослини покращують ваше психічне і фізичне здоров'я

Купити півонії для саду

Садівництво нагадує нам про наш зв'язок з природою і допомагає позбутися від симптомів депресії. Крім того, фізичний аспект садівництва виділяє в мозок корисні хімічні речовини, такі як серотонін і дофамін. Дослідження 2007 року показало, що бактерія в грунті під назвою Mycobacterium vaccae запускає викид серотоніну, який піднімає настрій і знижує занепокоєння.

2. Зняття стресу і занепокоєння

Коли ми милуємося рослинами в приміщенні або на вулиці, ми в цей момент звільняємося від повсякденних турбот і внутрішніх конфліктів. Це мирне заняття, яке супроводжується позитивними емоціями і воно несе тільки позитивний вплив на нас. Наприклад, якщо ви вдихаєте запах ароматів півоній, рівень кортизолу в організмі знизиться.

Розглянемо дослідження, опубліковане в «Журналі фізіологічної антропології». У цьому дослідженні одна група вчених працювала над комп'ютерними завданнями, а інша група зосередилася на пересадці кімнатних рослин. Після виконання своїх завдань групи помінялися місцями. Дослідники виявили, що випробовувані відчували себе більш комфортно і розслаблено після виконання операції по роботі з рослинами, а не з комп'ютерами. Тобто люди можуть зменшити психологічний і психологічний стрес, взаємодіючи саме з рослинами.

Інше дослідження, опубліковане в «Журналі психології здоров'я», порівняло роботи в саду на відкритому повітрі з читанням в приміщенні. Дослідження показує, що як садівництво, так і читання знижують рівень кортизолу. Проте, значно знизився рівень стресу спостерігається саме при заняттями садівництвом, які мали тривалий позитивний ефект і після закінчення цих робіт.

Як рослини покращують ваше психічне і фізичне здоров'я

3. Посилення концентрації

Садівництво підсилює концентрацію уваги, що може допомогти в навчанні. Наприклад, дослідження, опубліковане в «Американському журналі суспільної охорони здоров'я», досліджує вплив рослин на дітей з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності. Дослідники виявили, що час, проведений в саду, значно зменшує симптоми СДУГ. Більшості дітей дуже корисно проводити час на природі.

Садівництво допомагає дітям поліпшити свої академічні результати. Дослідження, опубліковане Американським товариством садівничих наук, демонструє позитивний вплив садівничої діяльності при паралельному вивченні науки. Учні, які займалися садівництвом, набрали значно більше балів за результатами наукових тестів, ніж студенти, які вивчали природні науки в класній обстановці.

4. Підвищення самооцінки

Низька самооцінка є поширеним явищем серед підлітків і молодих людей. Підлітки зазвичай порівнюють себе з іншими в соціальних мережах або відчувають тиск суспільства, заохочує їх виглядати або діяти в певних рамках. Але прогулянки на свіжому повітрі в саду мають цілком природні і реальні відчуття хвилювання від взаємодії з природою і зовнішнім світом, які неможливо штучно симулювати.

Коли діти або дорослі доглядають за рослинами, вони спостерігають як на їхніх очах відбувається трансформація. Дитина може швидше усвідомити своє перетворення з дитини в підлітка.

 Як рослини покращують ваше психічне і фізичне здоров'я

Садівництво - це один із способів знайти почуття власної гідності, незалежно від соціального походження і статусу. Зрештою, будь-який садівник відчуває гордість, коли приходить час збирати власний урожай фруктів, насолоджуватися осіннім багряним листям клена або милуватися цвітінням колекції півоній. Це, безумовно, вселяє додаткову впевненість в себе і надає задоволення власним життям.

Інофрмацію 

Стаття написана з використанням інформації з сайту hside.org

 

Якщо Вас зацікавить гуртова закупівля алейних дерев, ви можете зв'язатися з нашими менеджерами за допомогою електронної пошти або за телефонами, які вказані в розділі Контакти. Якщо Вам потрібна їх невелика кількість, то купити алейні дерева можна в інтернет магазині Florex.ua прямо зараз.

Підпишіться на нашу сторінку в Facebook, і ви зможете задати будь-які питання нашим консультантам, запитати поради у інших користувачів та поділитися своїм власним досвідом по вирощуванню декоратівних рослин.